Nu exista produse in cos!
Total produse (0): 0,00 LEI
COS PRODUSE0
PRIMA PAGINA»ANGAJARI

Angajari

Agent vanzari pentru urmatoarele domenii :

  • Scule si echipamente instalatii .
  • Echipamente constructii .
  • Generatoare curent .

Descrierea postului:

- preluarea comenzilor facute prin intermediul magazinului online;

- urmarirea comenzilor clientilor si finalizarea acestora;

- facturarea produselor clientilor;

- preluarea comenzilor primite de la clienti (prin fax / mail / telefonic);

- urmarirea comenzilor clientilor, operarea si procesarea acestora in vederea finalizarii corespunzatoare;

- oferte promotionale catre clienti; - furnizarea informatiilor despre produsele disponibile, stocuri;

- oferirea catre client a serviciilor de consultanta pentru achizitionarea produselor companiei;

- convingerea clientilor sa achizitioneze o gama mai larga de produse oferite de catre magazin;

- atragerea de clienti noi;

- colaborarea cu departamentul tehnic, redirectionarea clientilor care solicita informatii de natura tehnica catre departamentul tehnic in vederea optimizarii si eficientizarii activitatilor specifice de vanzare;

- negocierea conditiilor comerciale cu clientii;

- urmarirea incasarilor pentru fiecare client in parte si luarea masurilor necesare incasarii la timp;

- participarea la cursuri si traininguri;

Cerinte:

- experienta pe un post similar (agent vanzari) constituie un avantaj;

- cunoasterea pietei de Bricolaj , DIY - in special retail-ul on-line confera un avantaj;

- cunoasterea limbii engleze la un nivel mediu;

- abilitati de organizare;

- abilitati de comunicare si prezentare;

- capacitatea de a lucra intr-o echipa;

- persoana entuziasta, determinata, cu initiativa;

Oferta (bonusuri, beneficii):

- pachet salarial cu posibilitate de negociere in functie de rezultatele obtinute;

- comision din vanzarile realizate;

Candidatul ideal:

- ambitie, capacitate de automotivare;

- gandire logica, structurata, usurinta in a acumula noi cunostinte de factura tehnica, spontaneitate;

- asimilarea cu usurinta a noutatilor din domeniu;

- orientare spre construirea unei cariere in domeniul Client-Service;

- atitudine pozitiva;

- orientare spre clienti. Identificarea usoara a nevoilor si cererilor clientilor;

- operarea programelor din suita Microsoft Office;

Responsabilitati / Beneficii:

- ofera clientilor companiei servicii de consultanta in ceea ce priveste achizitionarea produselor si serviciilor companiei, propunandu-le acestora cele mai bune solutii din punct de vedere tehnic si financiar;

- raspunde de indeplinirea in bune conditii si la termen a comenzilor preluate;

- respecta imaginea si politica companiei in relatia cu clientii.

TeHnoCenter este un important furnizor de scule, echipamente si utilaje tehnologice profesionale si asigura solutii moderne pentru arii plurivalente de aplicabilitate si utilitate, atat pentru activitati industriale cat si casnice.